JAK VYROBIT (TÉMĚŘ) COKOLIV
TÝDENNÍ ROZPIS

TÝDEN 1
První týden nás uvedl do nového semestru a do samotného předmětu JVC. Na úterní přednášce a čtvrtečním cvičení jsme se seznámili s organizací a náplní předmětu, ale hlavně mezi sebou.
Náplní cvičení bylo (mimo úředních záležitostí) založení těchto webových stránek a obchůzka po strojovně.
Náplní domácí práce je na tento týden tvorba fungujících webových stránek. Zdokonalil jsem se tedy v psaní kódu html, css i js.

TÝDEN 2
Druhý týden bylo na programu 2D design a vyřezávání. Na přednášce jsme si pověděli základní instrukce k práci s přístroji, se kterými bychom se při 2D obrávění mohli setkat.
Na cvičení se poprvé v tomto kurzu něco vyrábělo. Zatím to byla jen nálepka, vyříznutá na řezacím ploteru a jednoduchá parametrická stavebnice z kartonu na laserové vyřezávačce.

TÝDEN 3
Třetí týden je na plánu úvod do 3D skenování a tisku. Na přednášce jsme si ukázali mnoho různých technologií na 3D tisk i 3D skenování. Dále jsme si ukázali jak zhruba na design 3D modelů ve Fusionu.
Na cvičení jsme zavítali na půdu FS ČVUT do učebny s 3D skenery a technologií 3D cave. Zde jsme si vyzkoušeli proces 3D skenování. Dále jsme si každý vytvořili 3D model, který jsme si rovnou mohli vytisknout.

TÝDEN 4
Hlavním tématem čtvrtého týdne byly kinetické struktury a další mechanismy. Na přednášce nám bylo ukázáno mnoho zajímavých zdrojů, ze ktrých jsme mohli čerpat při vymýšlení našich vlastních mechanismů. Dále jsme si ukázali, jak pracovat ve Fusionu při návrhu takových modelů.
Na cvičení jsme měli možnost naše nápady proměnit v reálné předměty.

TÝDEN 5
V pátém týdnu jsme se věnovali výrobě jednoduchých elektrických obvodů, zatím bez mikrokontrolerů. Ukázali jsme si způsoby realizace obvodů od těch nejjednodušších (nepájivé pole) po profesionální a trvalé (deska plošných spojů na míru).
Na cvičeních jsme si mohli vyfrézovat vlastní DPS a osadit jí SMD / THT součástkami.

TÝDEN 6 a 7
Náplní šestého a sedmého týdne bylo zejména programování mikrokontrolerů a práce s programovatelnou elektronikou. Na přednášce jsme si ukázali, jak využívat PlatformIO pro vývoj firmware pro arduino mikroprocesory.
Na cvičeních jsem započal práci na novém miniprojektu - metronom s ESP32.

TÝDEN 8
Osmý týden jsme se věnovali velkému obrábění. Řekli jsme si základní informace k práci s CNC stroji a jak ve Fusionu převést naše nápady na výsledné trajektorie CNC stroje.
Na cvičeních jsme si ukázali, jak funguje CNC stroj. Každý z nás dostal možnost si něco na CNC vyrobit a tak jsem si navrhnul a vyrobil svůj vlastní příborník.

TÝDEN 9
Devátý týden se točil kolem síťové komunikace ve spojení s mikrokontrolery. Na přednášce jsme si ukázali jakými způsoby je možné přenášet informace - a to jak drátově i bezdrátově.
Cvičení jsem využil k práci na závěrečném projektu, postprocesingu příborníku z minulého týdne a k vytvoření jednoduchého webového serveru na mém ESP32.

TÝDEN 10
V desátém týdnu jsme se věnovali tvorbě uživatelského rozhraní a aplikací. Přednáška opět sloužila pro ukázání některých zajímavých nástrojů pro tvorbu uživatelských rozhraní.
Cvičení jsem využil k práci na závěrečném projektu. Přes týden jsem pracoval také na GUI mojí budoucí DIY meteostanice.

TÝDEN 11
Náplní jedenáctého týdne bylo formování a odlévání modelů. Na přednášce jsem tento týden chyběl.
Na cvičeních se tvořila negativní forma námi zvoleného předmětu. Následně jsme měli možnost si z vytvořené formy odlít odlitek původního předmětu.